Liga Europy: Daleka wycieczka Steviego G.
30.08.2018
kurs 3.15
Liga Europy
Ufa FC - Glasgow Rangers
X

To trochę jak bajka o upadku na dno i powrocie na piłkarski szczyt. Glasgow Rangers zbankrutowali. Zbudowali klub od nowa. Ciężko walczyli o awans do swojej ekstraklasy, a potem na europejskie salony. Rok temu na nie wrócili, ale powrót był bardzo bolesny, bo już w pierwszym dwumeczu odpadli z ekipą z Luksemburga. Teraz tylko jeden krok i „Gers” zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.

Żeby nie było rosyjska bajka też nam się podoba. W końcu Ufa, to klub założony raptem 7 lat temu. Ma za sobą raptem dwa lata gry w rosyjskiej ekstraklasie i już awansowała do pucharów. Co ważne nie zapłaciła jakiegoś wielkiego frycowego, bo wyeliminował już przecież NK Domżale i Progres Niederkorn… zeszłorocznego pogromcę Rangers. Jednak w Rosji za tę bajkę odpowiadają wielkie pieniądze z grupy kapitałowej Bashinformsvyaz i marzenie polityka, prezydenta republiki Baszkortostanu. To trochę zabiera urok.

Co ciekawe mimo że większość kibiców lepiej kojarzy nazwę Rangers, to ekipa ze Szkocji musiała zaczynać zmagania od pierwszej rundy kwalifikacji. Tam odprawiła z kwitkiem macedońskie Szkupi. Później pozostając na Bałkanach ogrywała kolejno drużyny Osijeku i Mariboru. Teraz czeka ich zdecydowanie dłuższa wycieczka, bo do Ufy mają blisko 3 tysiące kilometrów. Jednak wydaje się, że jest ona zdecydowanie krótsza od tej, którą przebyli od 2012 roku, kiedy zbudowali klub od nowa. Teraz wymyślili kolejną bajkę zatrudniając od tego sezonu debiutanta na ławce trenera, Stevena Gerrarda (na zdjęciu w barwach reprezentacji Anglii). Jak na razie z innymi bajkami trafiają. Może i z tą też się uda.

W tym meczu można spokojnie zagrać „wszystko” jednak my zdecydujemy się na remis. Rangers nie wykorzystali zdecydowanej przewagi w pierwszym spotkaniu (wygrana tylko 1:0), ale to ich tegoroczna pucharowa norma. Wszystkich rywali odprawiają w ten sam sposób. Wygrywają pierwszy mecz, a w drugim remis. Ufa z kolei aż 3 z 5 dotychczasowych spotkań kończyła takim rezultatem. Wydaje się, że wystawione przez Etoto 3.15 jest wystarczającą zachętą.