Ekstraklasa: Górnik – Pogoń. Historia za zabrzanami
30.08.2018
kurs 3.40
Ekstraklasa
Górnik - Pogoń
X

Gdyby opierać się wyłącznie na dotychczasowych spotkaniach, Górnik jest zdecydowanym faworytem piątkowego spotkania. Zabrzanie wygrali 46 starć z Pogonią, przegrywając 17. 25 pojedynków zakończyło się remisami. W tym sezonie obie ekipy spisują się słabo i w tym spotkaniu niczego tak naprawdę nie można przewidzieć. Początek o godzinie 18.00.

W poprzednim sezonie Górnik wygrał w Szczecinie 2:1, a w Zabrzu padł bezbramkowy remis. Pogoń po raz ostatni na terenie Górnika wygrała w sezonie 2009/10 (3:1). Obie drużyny w tym sezonie zawodzą. W sumie obie drużyny wygrały jedno spotkanie, zabrzanie na wyjeździe z Miedzią. Pogoń na koncie ma zaledwie dwa remisy i zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Gospodarze piątkowego starcia sa na 12 pozycji. Szału więc nie ma.

W Górniku liczą na powrót rekonwalescenta Szymona Żurkowskiego, który w meczu z Lechią doznał urazu stawu skokowego. Trener Marcin Brosz dopiero w dniu meczu zadecyduje, czy pomocnik znajdzie się w szerokiej kadrze na spotkanie z Pogonią. Bez niego zabrzanie nie popisali się w Krakowie, przegrywając z Wisłą 0:3. – Po dwóch przegranych z rzędu nie można mówić, że nic się nie stało. Każdą porażkę staramy się jednak wykorzystać w pozytywny sposób. Patrzymy na nasze błędy i wiemy co możemy poprawić. Możemy się dalej rozwijać – uważa Brosz.

Pogoń w dwóch ostatnich meczach zdobyła punkt. Zremisowała bezbramkowo ze Śląskiem i przegrała 2:3 z Lechią. – Popełniliśmy proste błędy w obronie. Można ich było uniknąć. Tu nie chodzi o jednego piłkarza, tylko łańcuch błędów. Nie zgadzam się na taką grę i będziemy nadal pracować, by poprawić sytuację w obronie – zaznaczył szkoleniowiec Kosta Runjaic. W piątek w zespole gości zadebiutować może pomocnik Tomas Podstawski.

Bukmacherzy dają obu drużyną podobne szanse na końcowy sukces. Kurs w LVBet na gospodarzy wynosi 2.60, a na gości 2.55. Nam podoba się stawka na remis 3.40 i tak stawiamy. Pogoń tego spotkania nie powinna przegrać (kurs 1.43).