Mateusz Klich i spółka awansowali w tabeli Premier League

Mateusz Klich w niedzielne południe rozegrał 66 minut przeciwko Burnley. Jego zespół zakończył spotkanie 15. kolejki Premier League zwycięstwem 1:0 i awansował w tabeli ligowej.

Krytyka pod adresem reprezentanta Polski

Mateusz Klich w tym sezonie jest jedną z najważniejszych postaci zespołu Marcelo Bielsy. Piłkarz od początku rozgrywek zagrał we wszystkich 15 meczach, zdobywając dwie bramki i zaliczając dwie asysty. Ostatnio jego postawa była jednak różnie oceniana. Po meczu przeciwko Manchesterowi United (2:6) piłkarz spotkał się bowiem ze słowami krytyki.

Dobry występ Klicha i zwycięstwo Leeds

Mecz z Brighton okazał się dla reprezentanta Polski nieco bardziej udany. Marcelo Bielsa tym razem postanowił sprawdzić podopiecznego na pozycji defensywnego pomocnika, co okazało się dobrym ruchem. Mateusz Klich wygrał wszystkie pojedynki z przeciwnikami, a także zaliczył kilka udanych długich piłek w pierwszej połowie meczu. W 66. minucie piłkarz został zmieniony przez Jamiego Shackletona, gdyż trener chciał, żeby był w pełni sił na kolejne spotkania.

Ostatecznie Leeds United wygrał 1:0, ustalając wynik jeszcze na początku spotkania. W piątej minucie bramkarz Burnley Nick Pope sfaulował w polu karnym Patricka Bamforda i sędzia podyktował gospodarzom jedenastkę, którą wykorzystał właśnie angielski napastnik.

Awans Leeds o kilka pozycji

Po zwycięstwie podopieczni Marcelo Bielsy awansowali na 11. pozycję. Zespół do tej pory zgromadził 20 punktów w 15 spotkaniach. Następnym rywalem Leeds United będzie West Bromwich Albion – mecz odbędzie się w najbliższy wtorek.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO