Diego Costa chce rozwiązać kontrakt z Atletico Madryt

Diego Costa opuści Atletico Madryt jeszcze zimą? Jak informuje “As”, piłkarz złożył do zarządu klubu prośbę o rozwiązanie kontraktu.

Niespłacone 60 milionów euro?

Diego Costa występuje w Atletico Madryt od trzech lat. W zimowym oknie transferowym piłkarz dołączył do “Los Colchoneros” za 60 milionów euro, co było ówczesnym rekordem transferowym klubu. Czy Hiszpan brazylijskiego pochodzenia spłacił się w stu procentach? Raczej trudno powiedzieć, żeby wykorzystał pełnię swoich możliwości.

W tym sezonie Diego Costa wystąpił w zaledwie siedmiu spotkaniach, w których zdobył dwa gole. Powodem rzadkich występów były kontuzje, z którymi piłkarz zmagał się w tym sezonie. Poza tym, zazwyczaj wchodził na boisko z ławki rezerwowych i w wyjściowym składzie pojawił się tylko dwa razy – w meczach z Granadą i Celtą. Później już tylko pojawiał się na placu gry w ostatnich minutach.

Szansa dla… Milika?

Jak poinformował “As”, piłkarz miał poprosić klub o rozwiązanie kontraktu ze względów osobistych. Bardzo możliwe, że Atletico zgodzi się na taki układ, gdyż po podjęciu tej decyzji może zaoszczędzić sporo pieniędzy. Ten krok może również pomóc w aktywności klubu na rynku transferowym. Może dzięki temu do Madrytu trafi Arkadiusz Milik, który jest łączony z transferem do zespołu Diego Simeone?

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO