Górnik Zabrze przejdzie kilka zmian w zimowym oknie transferowym?

Górnik Zabrze zapowiada zmiany w pierwszym zespole. Prezes klubu poinformował, że klub pragnie zimą pozyskać trzech piłkarzy, ale również z częścią się pożegnać.

Zimowe wzmocnienia w Górniku

Po rundzie jesiennej podopieczni Marcina Brosza mogą mieć raczej dobre nastroje. Przez pewien czas Górnik Zabrze znajdował się na ligowym podium, notując kilka zaskakujących wyników – m.in. zwycięstwo z Legią 3:1. W tej chwili zabrzanie znajdują się na piątym miejscu w PKO Ekstraklasie z 23 punktami na koncie. Zespół traci do podium pięć, a do pozycji lidera sześć punktów.

Zimą w Zabrzu raczej nie dojdzie do rewolucji, aczkolwiek zmiany w pierwszym zespole będą nieuniknione. W rozmowie z “Interią” prezes klubu Dariusz Czernik wyznał, że do Górnika dołączy trzech piłkarzy.

Nasze założenie jest takie, żeby w ramach budżetu płacowego, który mamy – niższego niż w poprzednim sezonie – mieć lepszą jakość. Problem jest taki, że nie wiemy, czy zagraniczni piłkarze po przylocie na początku stycznia nie będą musieli np. trafić na kwarantannę. Takie rzeczy zaburzają pracę trenerowi – dodał prezes Górnika w rozmowie z “Interią”.

“Z niektórych musimy rezygnować”

Prezes Górnika stwierdził również, że dojdzie do kilku odejść z klubu. Już wiadomo, że z Zabrzem pożegna się Łukasz Wolsztyński, na tym jednak prawdopodobnie nie koniec zmian. Stwierdził jednak, że klub ma kilka ograniczeń, które są obecnie nie do przeskoczenia.

Oczywiście, gdybyśmy mieli więcej pieniędzy, większy byłby też komfort pracy. Moglibyśmy sobie pozwolić na piłkarzy z trochę innej półki. Mamy świadomość, że z niektórych musimy rezygnować, bo ich oczekiwania przekraczają nasze możliwości. Pewnie szkoda, bo z nimi może bylibyśmy wyżej. Trzeba z tym żyć i sobie radzić – przyznał Dariusz Czernik dla “Interii”.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO