Paweł Bochniewicz wyróżniony dzięki dobrym występom w Holandii

29.12.2020
Ostatnia aktualizacja 22 grudnia, 2023 o 12:24

Paweł Bochniewicz został wyróżniony przez “Fox Sports” za występy w barwach Heerenveen. Piłkarz otrzymał nominację do najlepszej jedenastki Eredivisie w rundzie jesiennej.

Udane początki Bochniewicza w Eredivisie

Paweł Bochniewicz może powiedzieć, że 2020 rok był dla niego dość udany. Piłkarz w tym roku dzięki dobrym występom w Górniku Zabrze trafił do holenderskiego Heerenveen. Poza tym po raz pierwszy zagrał w dorosłej reprezentacji Polski.

W rundzie jesiennej Paweł Bochniewicz zbiera dobre recenzje dzięki udanym występom w barwach Heerenveen. Już w pierwszym meczu w nowym zespole piłkarz zdobył swojego pierwszego gola w Holandii. Do 12. kolejki reprezentant Polski nie opuścił ani minuty, dopiero w następnej otrzymał czerwoną kartkę w ostatnich minutach, przez co pauzował w ostatnim meczu zespołu z Feyenoordem.

Wyróżnienie dla reprezentanta Polski

Postawa Bochniewicza w drużynie, która aktualnie zajmuje ósme miejsce w lidze na koniec roku została wyróżniona. “Fox Sports” nominował bowiem piłkarza do tytułu najlepszego obrońcy w pierwszej części sezonu. Obok niego w gronie wyróżnionych znaleźli się Daley Blind z Ajaksu, Olivier Boscagli z PSV oraz Marcos Senesi z Feyenoordu.

Wybór najlepszego obrońcę do Eredivisie należy jednak do internautów. W twitterowym głosowaniu reprezentant Polski w tej chwili prowadzi – zebrał 37% głosów.