Premier League zawieszona na dwa tygodnie? Trwają rozmowy

Premier League rozważa przerwę ze względu na ostatni wpływ pandemii koronawirusa na rozgrywki. Władze ligi biorą pod uwagę dwutygodniową pauzę od spotkań.

Kolejne przypadki Covid-19 w Premier League

Od pewnego czasu w Premier League nie pojawiały się informacje o licznych przypadkach koronawirusa. Owszem, donoszono o pojedynczych zakażeniach, aczkolwiek można było stwierdzić, że nie była to szeroka skala.

Początek poświątecznego tygodnia wywołał jednak nieoczekiwane okoliczności. Ze względu na liczne zakażenia w szeregach Manchesteru City, zdecydowano się na przełożenie spotkania ligowego z Evertonem, które miało odbyć się w poniedziałek. Covid-19 wykryto także w drużynach Southampton i Sheffield United.

Przerwa w rozgrywkach?

Ze względu na nawrót pandemii wśród zawodników, włodarze ligi rozważają przerwę w rozgrywkach. Miałaby ona potrwać dwa tygodnie i przez ten czas większość piłkarzy mogłaby wrócić do zdrowia.

Decyzja ma zostać podjęta w ciągu najbliższych dni i ma być oparta o wyniki rozmów brytyjskiego rządu. Aktualnie trwają tam bowiem obrady na temat działania w związku z rozprzestrzeniającym się nowym szczepem koronawirusa

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO