Krzysztof Piątek wróci do byłego klubu już zimą?

Krzysztof Piątek niebawem będzie bohaterem zaskakującego transferu? Według włoskiego serwisu “Primo Canale”, piłkarz mógłby wrócić do Genoi.

Niejasna sytuacja napastnika Herthy

To właśnie w stolicy Ligurii kariera reprezentanta Polski nabrała tempa. Jesienią w sezonie 2018/2019 Krzysztof Piątek zdobył 19 goli w 21 meczach. To sprawiło, że piłkarz trafił do Milanu za 35 milionów euro, jednak od tamtej pory postępy 25-latka nieco wyhamowały.

Nie jest tajemnicą, że w ostatnim czasie sytuacja piłkarza Herthy w zespole nie jest najlepsza. Krzysztof Piątek miał kilka przebłysków, aczkolwiek nie wykorzystał w pełni szans od trenera Bruno Labbadii. Nie pomogła mu także absencja innego napastnika berlińczyków, Jhona Cordoby.

Tym samym Hertha rozważa sprzedaż reprezentanta Polski już w zimowym oknie transferowym. Niedawno pogłoskami o możliwym transferze do Fiorentiny podzieliła się “La Gazzetta dello Sport”. Jak się jednak okazuje, zainteresowanie piłkarzem wyraża również były klub Piątka, Genoa.

Transfer do Genoi dobrym ruchem dla wszystkich?

Zespół z Ligurii wciąż szuka sposobu na poprawę skuteczności. Genoa od początku rozgrywek zdobyła tylko 14 goli – więcej od tylko dwóch drużyn. Czołowi snajperzy nie zachwycają – Mattia Destro zdobył cztery gole, a Gianluca Scamacca tylko dwa. Dlatego powrót 25-latka byłby traktowany jak zbawienie.

Jakie byłyby warunki tej transakcji? Z informacji “Primo Canale” wynika, że Genoa miałaby zapłacić 4 miliony euro za wypożyczenie, a następnie 21 milionów za obowiązkowy wykup. Na taką ofertę raczej przystaliby włodarze Herthy.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO