Ekstraklasa: Gra o przełamanie i nie tylko…
31.08.2018
kurs 1.75
Ekstraklasa
Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec (obie strzelą)
+

Zbigniew Smółka ma najdłuższą historię spotkań z Zagłębiem Sosnowiec ze wszystkich szkoleniowców w Ekstraklasie. Do tego spotykał się z nim aż na czterech poziomach ligowych, ale chyba żadne spotkanie z ekipą z Sosnowca nie miało dla niego takiego ciężaru gatunkowego jak to najbliższe. W końcu coraz głośniej mówi się o tym, że w Gdynii może zameldować się nowy szkoleniowiec.

 

Trudno się jednak dziwić. W końcu wyłączając jedno znakomite spotkanie (3-1 z Wisła w Płocku), to pozostałe wyniki Arki są dramatyczne. W 5 pozostałych spotkaniach Arkowcy zdobyli raptem 2 bramki i 3 punkty. U siebie w dwóch dotychczasowych potyczkach mają bilans 1-1-2 i 1-3 w bramkach. Otwarcie można stwierdzić, że brak premierowej wygranej będzie oznaczał konieczność zmian. A jeżeli zmienić trenera, to najlepiej teraz, bo będzie miał czas na pracę z zespołem podczas przerwy reprezentacyjnej.

 

Zresztą ciężar gatunkowy czują zapewne także kibice, którzy podobno chcą zapełnić stadion do ostatniego miejsca. Patrząc na czysto sportowe czynniki, to wspominają spotkanie z 2016 roku, kiedy obie walczące o awans do Ekstraklasy ekipy zmierzyły się w Gdańsku. Remis wyrwany Zagłębiu tak zmobilizował Arkę, że ostatecznie wywalczyła awans. Stracone punkty podcięły skrzydła Zagłębiu, które z tej walki odpadło. Jeżeli chodzi o inny rodzaj emocji, to warto cofnąć się o rok, kiedy „kibice” Arki tak prowokowali przyjezdnych, że zakończyło się interwencją policji.

 

Wróćmy jednak do spotkania. Trudne do typowania, bo obie ekipy nie mogą złapać zwycięskiego rytmu. Do tego jeżeli chodzi o cyferki bramkowe są po przeciwnych stronach zestawień. W meczach Arki padło bramek 11, Zagłębia 22. Arka strzeliła ich 5, Zagłębie 9. Duża dysproporcja. Jest jednak jeszcze jedna statystyka. W 25 kolejnych meczach Zagłębia zawsze padała przynajmniej jedna bramka. Naszym zdaniem Arka grająca z nożem na gardle coś wbije. Zagłębie, które w spotkaniu ze Śląskiem potrafiło niesamowicie odrabiać wynik również. Dlatego postawimy na „obie strzelą”. 1,75 wystawione przez Totolotek nie powala, ale jest zachęcające.