Tottenham wysoko pokonał Leeds i wskoczył na podium Premier League

02.01.2021

Tottenham Hotspur efektownie rozpoczął 2021 rok. Podopieczni Jose Mourinho pokonali Leeds United 3:0. Po raz kolejny w tym sezonie błyszczał duet Kane-Son.

Przełamanie złej serii Tottenhamu

Końcówka roku dla Tottenhamu była niezbyt udana. Zespół prowadzony przez Jose Mourinho nie wygrał bowiem żadnego z ostatnich czterech ligowych spotkań. Koguty zremisowały z Crystal Palace i Wolves oraz przegrały z Liverpoolem i Leicester. W ten sposób zespół walczący o czołowe lokaty przesunął się o kilka pozycji w ligowej tabeli.

Mecz z Leeds United miał być dla zespołu nadzieją na powrót do czołówki. Można powiedzieć, że zespół w dobrym stylu rozpoczął 2021 rok, gdyż wyraźnie pokonał beniaminka. Wynik otworzył w 29. minucie Harry Kane z rzutu karnego, a czternaście minut później podwyższył Son, po asyście angielskiego napastnika. Bramka Tobyego Alderweirelda (50′)ustaliła rezultat spotkania na 3:0. W doliczonym czasie meczu Spurs grali w dziesiątkę po czerwonej kartce za drugą żółtą dla Matta Doherty’ego.

Przewaga w posiadaniu piłki nie wystarczyła Leeds

Nie można stwierdzić, że gospodarze byli tutaj o wiele lepsi. Podopieczni Marcelo Bielsy mieli bowiem przewagę w posiadaniu piłki (64-36%), a także przeprowadzili kilka groźnych akcji. Jak się jednak okazało, nie wystarczyło to, żeby zdobyć choćby jedną bramkę.

Cały mecz w drużynie gości spędził na boisku Mateusz Klich. Reprezentant Polski zaliczył przeciętny występ i wygrał zaledwie jeden pojedynek w środku pola. Portal „SofaScore” ocenił jego występ na notę 6.6.

Koguty na podium

Dzięki temu zwycięstwu Tottenham awansował na trzecie miejsce, z 29 punktami na koncie. Z kolei Leeds obecnie znajduje się na 11. pozycji, gromadząc 23 punkty.