Poznaliśmy rywala na ostatni sprawdzian reprezentacji Polski przed Euro 2020!
04.01.2021

W związku z pandemią koronawirusa, ME zostały przełożone o rok. Swój pierwszy mecz na Euro 2020 reprezentacja Polski rozegra 14 czerwca. Rywalem “Biało-Czerwonych” będzie Hiszpania. Przed rozpoczęciem turnieju, piłkarze Jerzego Brzęczka rozegrają mecze kontrolne. W poniedziałek poznaliśmy rywala, który będzie ostatnim sprawdzianem naszej kadry. Polska zmierzy się w Poznaniu z Islandią.

Dobór przeciwnika na “ostatni test” jest niezwykle ważny. Przekonaliśmy się o tym w 2018 roku, gdy reprezentacja Polski tuż przed mistrzostwami świata rozegrała starcie z Litwą. Potyczka zakończyła się pewnym zwycięstwem “Biało-Czerwonych” 4:0. Jak się okazało, ten mecz nie mógł tak naprawdę zbyt wiele powiedzieć o dyspozycji naszej kadry. Reprezentacja Polski zanotowała rozczarowujący występ na wielkim turnieju, kończąc grupowe zmagania na ostatnim miejscu.

Islandia przed Euro 2020

Nikt nie wyobrażał sobie, by PZPN ponownie popełnił błąd, nie dobierając odpowiedniego rywala. Najlepszym przeciwnikiem wydawała się konkurencyjna reprezentacja, która prezentuje podobny poziom piłkarski. Można odnieść wrażenie, że dokonano całkiem słusznego wyboru. Reprezentacja Polski tuż przed Euro 2020 zmierzy się z Islandią.

Mecz odbędzie się 8 czerwca 2021 roku w Poznaniu.