Oficjalnie: Antonio Milić zawodnikiem Lecha Poznań!

10.01.2021

Lech Poznań bardzo intensywnie działa na rynku transferowym. W sobotę „Kolejorz” poinformował o zakontraktowaniu Bartosza Salamona. Zespół z Poznania sprowadził jeszcze jednego środkowego obrońcę. Jest nim Antonio Milić. Chorwacki defensor nie miał w tym sezonie okazji, by pojawić się na murawie.

Pierwsze poważne kroki w profesjonalnej piłce Antonio Milić stawiał w HNK Hajduk Split. W sezonie 2012/2013, Chorwat był bardzo ważnym ogniwem zespołu, rozgrywając 26 ligowych spotkań. Po tej kampanii pozycja 26-latka w drużynie robiła się coraz gorsza. Z tego też powodu, Antonio Milić przeniósł się do KV Oostende, gdzie spędził ponad trzy lata.

Transfer do Anderlechtu

W 2018 roku  Milić podpisał kontrakt z Anderlechtem, w którym nie zrobił wielkiej kariery. Z powodu braku gry, Chorwat przed kampanią 2019/2020 trafił do Rayo Vallecano, które rywalizuje w LaLiga2. Po powrocie z Hiszpanii, Antonio Milić nie dostawał szans w Anderlechcie, dlatego otrzymał wolną rękę w sprawie poszukiwania nowego zespołu.

W niedzielę Lech Poznań poinformował o zakontraktowaniu 26-latka. Antonio Milić podpisał umowę do końca sezonu 2021/2022 z opcją przedłużenia o dwanaście miesięcy.