Górnik Zabrze zrezygnował ze zgrupowania na Cyprze

Górnik Zabrze musiał odwołać zimowe zgrupowanie na Cyprze. Powodem tej decyzji było kilka pozytywnych testów na koronawirusa w pierwszym zespole.

Koronawirus w Zabrzu

Górnik Zabrze w tym sezonie już kilka razy musiał mierzyć się ze skutkami pandemii. Wśród piłkarzy, którzy przechodzili walkę w koronawirusem w ubiegłym roku, był Erik Janża. Słoweniec w rozmowie dla “FutbolNews.pl” opowiedział o swoich niedawnych problemach zdrowotnych.

Przez pierwsze dwa-trzy dni, było ze mną źle. Czułem ból w całym ciele i nawet podstawowe czynności sprawiały, że szybko się męczyłem. Straciłem wtedy dużo siły i trochę bałem się o siebie. Po pewnym czasie wróciłem jednak do normalnej formy i czułem się w miarę dobrze – wyznał Erik Janża.

Odwołane zgrupowanie

Zakażenia w zespole pokrzyżowały plany zabrzan na początku roku. Drużyna w niedzielę miała udać się na Cypr na zgrupowanie, podczas którego zaplanowano mecz z Red Bullem Salzburg. Ostatecznie jednak zespół pozostał w Polsce.

Po konsultacjach z partnerami z Salzburga uznaliśmy, że najbezpieczniej będzie odwołać mecz. Z tego samego powodu drużyna nie rozpocznie od jutra zagranicznego zgrupowania. Najważniejsze w chwili obecnej jest zdrowie i bezpieczeństwo piłkarzy. Osoby z pozytywnym wynikiem zostały odizolowane, a w najbliższych dniach Górnik wznowi przygotowania na obiektach własnych, mając również do dyspozycji murawę z nowoczesną nawierzchnią w hali MOSiR w Zabrzu. Mogę zapewnić, że bardzo ciężko pracujemy nad tym, aby korekta w planie przygotowań, nie spowodowała ubytku w ich jakości – przyznał prezes Górnika Dariusz Czernik w oficjalnym komunikacie klubu.