Sol Bamba zmaga się z nowotworem. Piłkarz rozpoczął chemioterapię

Sol Bamba zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W oficjalnym komunikacie Cardiff City poinformował, że piłkarz aktualnie walczy z nowotworem złośliwym.

Ważna postać zespołu w czasie występów w Premier League

Sol Bamba od ponad czterech lat występuje w zespole ze stolicy Walii. Przez ten czas Iworyjczyk zagrał w barwach Cardiff City w 117 meczach, w których zanotował 10 goli i dwie asysty. Fani Premier League mogli go zapamiętać z sezonu 2018/2019, gdy zaliczył kilka udanych występów.

W ostatnim czasie 35-letni obrońca nie był już kluczową postacią zespołu, a jedynie rezerwowym. W rozgrywkach Championship w tym sezonie spędził na boisku łącznie 24 minuty, wchodząc na końcówki pięciu spotkań.

Walka z nowotworem

Sol Bamba w najbliższych miesiącach będzie jednak musiał stoczyć trudną walkę. Jak poinformował jego klub w oficjalnym komunikacie, u piłkarza wykryto chłoniaka nieziarnistego, który jest nowotworem złośliwym układu chłonnego.

Z przykrością informujemy kibiców, że u Sola Bamby zdiagnozowano chłoniaka nieziarniczego. Przy wsparciu zespołu medycznego natychmiast rozpoczął chemioterapię – poinformował w poniedziałek Cardiff City w oficjalnym komunikacie.

Nie oznacza to jednak, że Iworyjczyk w najbliższym czasie pożegna się z drużyną. Jak poinformował klub, piłkarz będzie uczestniczył w spotkaniach z wysokości trybun, o ile to będzie możliwe. Bamba miałby również uczestniczyć w zajęciach juniorskich zespołów jako trener.