Lukas Podolski może zmienić klub. Zaskakujący kierunek

Lukas Podolski latem pożegna się z Antalyasporem. Wiele wskazuje jednak na to, że piłkarz na razie nie wróci do Górnika. Mistrz świata z 2014 roku może bowiem trafić do MLS.

Przeciętny sezon Podolskiego

Lukas Podolski w tym roku skończy 36 lat, aczkolwiek na razie nie zamierza żegnać się z piłką. Były reprezentant Niemiec aktualnie jest związany z tureckim Antalyasporem, gdzie nie zachwyca liczbami. Piłkarz występuje regularnie w rozgrywkach Super Lig – zagrał w tym sezonie w 17 meczach, aczkolwiek jego statystyki są dość przeciętne (trzy gole i asysta).

Na transfer do Górnika się nie zapowiada

Już od kilku lat w mediach krąży temat możliwości przenosin mistrza świata z 2014 roku do Górnika Zabrze. Lukas Podolski nie ukrywa, że od dziecka jest kibicem tego klubu i chciałby zagrać w jego barwach na zakończenie kariery. Na razie wydaje się jednak, że były reprezentant Niemiec wciąż jest daleki od podjęcia takiej decyzji, choć z końcem sezonu wygasa jego kontrakt z Antalyasporem.

Czas na podbój USA?

Jak poinformował Christian Falk ze “Sport Bildu”, piłkarz może już wkrótce trafić za Atlantyk. Z informacji niemieckiego dziennikarza wynika, że Podolski znalazł się na celowniku trzech klubów z amerykańskiej Major League Soccer. Czy USA to kolejny kierunek przygody z piłką urodzonego w Gliwicach napastnika?