Zbigniew Boniek zaprzeczył doniesieniom o Marco Giampaolo

Marco Giampaolo nie poprowadzi reprezentacji Polski? Zbigniew Boniek zagrał głos w sprawie pogłosek o możliwym zatrudnieniu byłego szkoleniowca Torino.

Potencjalny następca Brzęczka

18 stycznia cała piłkarska Polska była w szoku – pracę selekcjonera stracił bowiem Jerzy Brzęczek. Już wcześniej pojawiały się doniesienia o tym, że trener po meczach Ligi Narodów ma nie najlepszą pozycję. Wówczas prezes PZPN-u nie podjął jednak decyzji o zwolnieniu szkoleniowca.

Pożegnanie z kadrą Jerzego Brzęczka od razu wywołało falę medialnych doniesień na temat przyszłego selekcjonera kadry. Jednym z najczęściej przewijających się nazwisk był Marco Giampaolo, który w poniedziałek rozstał się z Torino. Prezes PZPN-u wcześniej w superlatywach wypowiadał się o byłym trenerze Milanu, co wzbudziło pogłoski.

“To nie jest prawda”

Doniesienia dotarły również do włoskich mediów, które nawet twierdziły, że trener rozmawia z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Do plotek odniósł się jednak Zbigniew Boniek.

To nie jest prawda. Giampaolo nas nie interesuje – stwierdził prezes PZPN-u na łamach “Tuttosport”.

W czwartek nie poznamy nowego trenera?

W czwartek odbędzie się konferencja prasowa z udziałem Zbigniewa Bońka. Prezes PZPN zabierze na niej głos w sprawie zwolnienia Jerzego Brzęczka. Możliwe również, że poinformuje o zatrudnieniu nowego selekcjonera, chociaż z doniesień wynika, że na nazwisko trenera kadry będzie trzeba poczekać do lutego.