Liverpool – Burnley. Typy, kursy (21.01.2021)
21.01.2021

Jedynym czwartkowym meczem Premier League będzie pojedynek Liverpoolu z Burnley. Gospodarze walczyć będą o przełamanie złej passy, natomiast goście będą chcieli odskoczyć strefie spadkowej. Jakim wynikiem zakończy się ten pojedynek?

Liverpool – Burnley zapowiedź (czwartek, 21:00)

Liverpool przez długi czas udowadniał, że pomimo sporych problemów kadrowych nadal jest drużyną, którą należy zaliczyć do ścisłego grona faworytów do mistrzowskiego tytułu. The Reds utrzymywali się na pozycji lidera, a ich gra – mimo, że nie porywała – wystarczała na pokonywanie kolejnych rywali. Napięty terminarz wzmógł jednak ogromne zmęczenie, które w połączeniu z dość wąską kadrą przełożyło się na gorsze rezultaty. Ostatnie 4 potyczki ligowe to 3 remisy i porażka, co jest fatalnym wynikiem, jak na standardy Liverpoolu. Straty punktów oznaczały także pożegnanie się z fotelem lidera Premier League, a ich strata do prowadzącego Manchesteru United wynosi już 6 punktów.

Burnley z kolei wskoczyło w ostatnich tygodniach na wyższy poziom i udało im się nieco oddalić od strefy spadkowej. Przewaga nad Fulham wynosi aktualnie 4 punkty, ale biorąc pod uwagę zwyżkę formy również u The Cottagers walka o pozostanie Premier League może być bardzo zacięta. Główny progres The Clarets zrobili w formacji defensywnej, gdyż przestali tracić dużo bramek. Ostatnie dwie kolejki, mimo że przegrane, zdają się to potwierdzać, bowiem były to porażki 0:1 z West Ham oraz Manchesterem United. Ogromne problemy ekipa Seana Dyche’a ma natomiast z ofensywą, gdyż pod względem liczby strzelonych goli jest najgorsza w całej stawce.

Liverpool – Burnley kursy bukmacherskie

W STS kursy na ten mecz prezentują się następująco:

– wygrana Liverpoolu, kurs: 1.22

– remis, kurs: 6.40

– wygrana Burnley, kurs: 13.50

Liverpool – Burnley nasze typy

Gospodarze są oczywiście zdecydowanym faworytem, jednak patrząc na specyfikę obu zespołów trudno spodziewać się po tym spotkaniu ogromnych emocji.

Liverpool – Burnley | Typ: Liverpool wygra i poniżej 3,5 gola @2.05 STS

Liverpool – Burnley | Typ: Salah strzeli gola i Liverpool wygra @1.75 STS