Oficjalnie: Arkadiusz Milik piłkarzem Olympique Marsylia

Arkadiusz Milik zrobił krok w kierunku występu na tegorocznych Mistrzostwach Europy? Reprezentant Polski związał się z Olympique Marsylia.

Koniec sagi transferowej

Arkadiusz Milik od początku sezonu nie gra w Napoli, gdyż nie został zgłoszony do rozgrywek. Reprezentant Polski od długiego czasu nosi się z zamiarem odejścia z klubu, aczkolwiek jego klub konsekwentnie odrzucał wszystkie oferty. Powodem były oczekiwania finansowe zarządu, który za odejście piłkarza na pół roku przed końcem kontraktu oczekiwał 15 milionów euro. Jak się jednak okazało, władzom zespołu z Neapolu zależało na tym, żeby piłkarz nie odszedł do innego klubu z Półwyspu Apenińskiego.

“Jestem gotowy na nową przygodę”

Saga transferowa jednak dobiegła końca. Arkadiusz Milik trafił z SSC Napoli do Olympique Marsylia na zasadzie wypożyczenia z obowiązkiem wykupu. Francuski klub zapłacił za reprezentanta Polski osiem milionów euro, lecz kwota może wzrosnąć o cztery miliony dzięki bonusom.

Z radością i dumą informuję, że oficjalnie jestem zawodnikiem Olympique, jednego z najbardziej prestiżowych klubów w Europie. Jestem gotowy na tę nową przygodę – wyznał w mediach społecznościowych 26-letni napastnik.

Sposób na skuteczność?

Aktualnie drużyna z Marsylii zajmuje szóste miejsce w Ligue 1. Jedną z jej bolączek był atak – zespół zdobył najmniej goli w całej czołówce. Może Milik okaże się lekarstwem na nieskuteczność?