Były trener Jagiellonii poprowadzi reprezentację

Iwajło Petew od czasu zwolnienia z Jagiellonii Białystok pozostawał bez pracy. Teraz bułgarskiego trenera czeka jednak trudne zadanie – poprowadzi reprezentację Bośni i Hercegowiny. 

Krótki pobyt w Jagiellonii

Iwajło Petew prowadził Jagiellonię Białystok w rundzie wiosennej ubiegłego sezonu. Bułgar poprowadził drużyną w 17 meczach PKO BP Ekstraklasy, wchodząc z nią do grupy mistrzowskiej. Wyniki ostatecznie okazały się dla zarządu klubu niesatysfakcjonujące, dlatego trener stracił pracę.

Od tamtej pory bułgarski szkoleniowiec był łączony z klubami z Półwyspu Bałkańskiego, aczkolwiek do stycznia pozostawał bez stałego zatrudnienia. Już jakiś czas temu pojawiły się jednak plotki o tym, że trener może objąć funkcję selekcjonera reprezentacji Bośni i Hercegowiny.

“Tam wszystko jest improwizacją”

Doniesienia okazały się prawdziwe – w czwartek trener podpisał kontrakt z bośniacką federacją. Iwajło Petew będzie miał przed sobą trudne zadanie, gdyż tamtejsza reprezentacja w ostatnim czasie nie tylko nie zachwyca, ale również nie ma perspektyw na najbliższy czas.

Nie widać żadnych planów, wszystko jest improwizacją. Do niedawna dużej mierze polegali na pieniądzach z kwalifikacji do Euro, ale teraz to się skończyło i federacja jest bliska bankructwa wyznał w rozmowie dla “FutbolNews.pl” bośniacki dziennikarz Sasa Ibrulj.

Dla Petewa będzie to druga w karierze możliwość poprowadzenia kadry narodowej. Wcześniej, w latach 2014-2016 prowadził reprezentację Bułgarii. Poza tym, pracował także w Dinamie Zagrzeb, Omonii Nikozja oraz Łudogorcu Razgrad.