Oficjalnie: Frank Lampard zwolniony z Chelsea

25.01.2021

Frank Lampard już nie będzie trenerem londyńskiej Chelsea. Mimo zwycięstwa nad Luton w Pucharze Anglii, trener “The Blues” pożegnał się z posadą.

Wiele lat w Chelsea

Frank Lampard jest bez wątpienia jedną z najważniejszych postaci Chelsea w XXI wieku. Jako piłkarz, Anglik spędził na Stamford Bridge łącznie 13 lat, przyczyniając się do zdobycia trzech mistrzostw Anglii oraz triumfu w Lidze Mistrzów. To właśnie w “The Blues” rozpoczął swoją trenerską przygodę, pracując z drużynami młodzieżowymi. Następnie były reprezentant Anglii objął samodzielnie Derby County.

W 2019 roku Frank Lampard wrócił na Stamford Bridge, tym razem w roli trenera pierwszej drużyny. Anglik poprowadził zespół w 84 meczach i miał średnią punktów 1,75 na mecz. Jego umowa z klubem była ważna do 2022 roku, aczkolwiek zarząd postanowił ją rozwiązać wcześniej.

„To była trudna decyzja”

Powodem zwolnienia Lamparda były bez wątpienia niezadowalające wyniki zespołu od początku sezonu. “The Blues” aktualnie znajdują się dopiero na dziewiątym miejscu w Premier League, tracąc do podium dziewięć punktów.

To była bardzo trudna decyzja dla klubu, nie tylko dlatego, że mam doskonałe relacje osobiste z Frankiem i darzę go wielkim szacunkiem – napisał w oficjalnym komunikacie właściciel Chelsea, Roman Abramowicz, dodając, że Anglik zawsze będzie mile widziany na Stamford Bridge.

Z doniesień wynika, że następcą Lamparda w roli szkoleniowca „The Blues” będzie Thomas Tuchel. Niemiec do grudnia ubiegłego roku prowadził Paris Saint-Germain.