Poradnik bukmacherski: Handicap handicapowi nierówny
02.09.2018
Ostatnia aktualizacja 15 lipca, 2020 o 21:30

Jeżeli śledziliście nasz cykl poradników, wiecie już jak zagrać prosty zakład i taki systemowy. Wiecie co oznaczają podstawowe oznaczenia i jak wybrać odpowiedni zakład. Teraz pora na coś często spotykanego, ale w przypadku jednej opcji bardzo skomplikowanego. Zakłady na handicap znajdziecie przy każdym spotkaniu. Jednak tak, jak napisaliśmy w tytule, handicap handicapowi nierówny.

 

Co to w ogóle jest ten handicap? No i po co nam on? W słowniku PWN można przeczytać: „wyrównanie szans przeciwników przez stworzenie słabszemu z nich lepszych warunków; też: zawody, w których stosuje się takie wyrównanie szans”. Prostszymi słowami. To tak jakby, któraś z drużyn zaczynała spotkanie mając już na koncie bramki. Tak w skrócie jest, bo to nieco zawiłe określenie tematu doskonale opisuje zastosowanie handicapu w bukmacherce. Handicapu europejskiego. Jest jeszcze ten azjatycki, ale o nim za tydzień. Teraz drugie pytanie. Na przyzwoite granie meczów z faworytem. Najłatwiej to pokazać na przykładzie dzisiejszego spotkania Barcelony z Huesca. Przed meczem Totolotek wystawił na wygraną gospodarzy kurs 1.04. Jednak już granie na to, że Barcelona wygra przynajmniej 2 bramkami to już 1.22, a gdyby ktoś zaryzykował ostateczną wygraną 6 bramkami to już 6.0.

 

Handicap europejski ma w zasadzie dwie odmiany. Jest albo trzydrogowy, albo dwudrogowy.  W obu przypadkach wystarczy po prostu dodać lub odjąć bramki przed startem meczu. W przypadku handicapu trzydrogowego dodajemy całkowitą liczbę bramek i możemy wtedy typować także remis.

Tak to wygląda w eToto na przykładzie meczu Tottenham – Liverpool

Troszkę inaczej jest w przypadku dwudrogowego, nazywanego też połówkowym. Wszystko dlatego, bo dodaje się liczbę bramek i jeszcze półówkę. Po to, by wykluczyć opcje remisu. Typujemy wtedy tylko zwycięzcę takiego starcia, w którym na początku jedna z drużyn zaczyna grę mając 1,5 czy 2,5 bramki.

Tak wygląda to w przypadku tego samego meczu w Totolotek.

To zdecydowanie najprostsza metoda obstawiania w przypadku kiedy naszym zdaniem któraś z drużyn będzie miała zdecydowanie większą przewagę.

Zdecydowanie trudniejsze, ale i ciekawsze jest obstawianie handicapu azjatyckiego, ale to już w kolejnym odcinku naszego poradnika bukmacherskiego.

 

Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliście, to sprawdźcie nasze poprzednie poradniki.

Poradnik bukmacherski: Typowanie od zera

Poradnik bukmacherski: Jak wygrać z pudłem

Poradnik bukmacherski: Combo, system, singiel, ako?