Lech Poznań ma nowego większościowego właściciela. Zmiana pokoleniowa

Przed wznowieniem rozgrywek w Lechu Poznań doszło do organizacyjnej zmiany. Większościowym akcjonariuszem klubu został Piotr Rutkowski, a mniejszy pakiet akcji otrzymała Maja Rutkowska.

15 lat Rutkowskich w Lechu Poznań

Przez piętnaście lat właścicielem “Kolejorza” był Jacek Rutkowski. Właściciel przedsiębiorstwa Amica pod koniec 2005 roku podpisał przedwstępną umowę z WKP Lech Poznań, Radosławem Majchrzakiem. Pół roku później oficjalnie doszło do fuzji poznańskiego klubu z Amicą Wronki. Oba podmioty przekształcono wówczas w jeden – KKS Lech Poznań.

“Lech to klub rodzinny”

Jacek Rutkowski od 2021 roku nie będzie już jednak większościowym udziałowcem “Kolejorza”. Klub poinformował, że dobiegła końca procedura przejęcia klubu przez następne pokolenie Rutkowskich – Piotra i Maję. Dotychczasowy wiceprezes Lecha od teraz posiada większość akcji, natomiast jego siostra jest mniejszościowym udziałowcem.

Często byłem pytany czy planuję sprzedać Kolejorza. Nigdy nie rozważałem takiej opcji. Zawsze podkreślałem, że Lech to klub rodzinny. I chcę żeby tak pozostało przez długie lata – wyznał w rozmowie dla klubowych mediów Jacek Rutkowski.

Fot. YouTube/Lech Poznań