Górnik Zabrze – Lech Poznań. Typy, kursy (30.01.2021)

Górnik Zabrze w tę sobotę czeka niełatwe zadanie – drużyna zmierzy się na własnym stadionie z Lechem. Czy gospodarze zatrzymają zespół występujący do niedawna w Lidze Europy?

Górnik Zabrze – Lech Poznań zapowiedź

Na początku sezonu zabrzanie zajmowali pozycję lidera ekstraklasy i choć przesunęli się o kilka oczek niżej, wciąż są dość blisko czołówki. Drużyna aktualnie znajduje się na piątym miejscu, gromadząc 23 punkty. Na pochwały zasługuje na pewno postawa zespołu w obronie – stracił on bowiem tylko 14 bramek.

Tymczasem “Kolejorz” jest rozczarowaniem rundy jesiennej. Obecnie podopieczni Dariusza Żurawia znajdują się dopiero na dziesiątej lokacie, z 17 punktami na koncie. Przed przerwą zespół zdobył tylko punkt w trzech ostatnich meczach. Niewątpliwie drużyna z Poznania ma dużo do poprawy względem poprzedniej rundy.

W zeszłym sezonie dwa razy lepsi okazali się Lechici. Podopieczni Dariusza Żurawia najpierw wygrali 3:1 na wyjeździe, a następnie rozgromili rywali u siebie 4:1. Czy tym razem tak okazałe zwycięstwo jest możliwe?

Górnik Zabrze – Lech Poznań kursy

Bukmacherzy twierdzą, że faworytem tego starcia jest zespół gości. Szanse na triumf “Kolejorza” oceniono na kurs 2.20, natomiast ich rywali na 3.50. Z kolei kurs na remis wynosi 3.20.

Górnik Zabrze – Lech Poznań typy

Stadion Górnika jest trudnym terenem dla rywali, ale oba zespoły powinny tutaj znaleźć drogę do bramki. Swoje okazje powinni mieć napastnicy obu drużyn – Jesus Jimenez i Mikael Ishak. Może obaj w sobotnim starciu wpłyną na wynik spotkania?

Górnik – Lech | Typ: Mikael Ishak strzeli @2.25 STS

Górnik – Lech | Typ: Jesus Jimenez strzeli @2.75 STS

Fot. YouTube