Warta Poznań pokonała Cracovię. Jakub Kiełb zdobył bramkę sezonu?

Warta Poznań dobrze rozpoczęła 2021 rok. Podopieczni Piotra Tworka pokonali w Grodzisku Wielkopolskim Cracovię 1:0 po pięknym golu Jakuba Kiełba. – Kandydat do bramki sezonu – piszą kibice po meczu.

Michal Siplak miał szczęście

Sobotnie popołudnie z ekstraklasą rozpoczęło się niemrawo. Dowodem na to jest brak celnych strzałów w pierwszej połowie. Piłkarze obu zespołów byli bardziej brutalni aniżeli skuteczni. Co więcej, Warta była bliska otrzymania rzutu karnego. Wówczas w trakcie zamieszania w polu karnym Cracovii, Michal Siplak dotknął piłki ręką, za co piłkarz wstępnie otrzymał czerwoną kartkę. Paweł Gil zweryfikował jednak sytuację poprzez VAR i zauważył, że podczas akcji na spalonym znajdował się Michał Kopczyński. Tym samym “Pasy”, a w szczególności słowacki obrońca, mogły odetchnąć z ulgą.

Jakub Kiełb bohaterem

Bramka, która ustaliła wynik spotkania, zasługuje na szczególną uwagę. Najpierw Michał Jakóbowski z łatwością ograł jednego z piłkarzy “Pasów”, a następnie podał w pole karne do Jakuba Kiełba. Lewy obrońca Warty najpierw przyjął piłkę, po czym pięknym strzałem skierował piłkę do bramki. Karol Niemczycki nie miał tutaj nic do powiedzenia.

Warta zrównała się z Cracovią

Dzięki trafieniu Jakuba Kiełba Warta Poznań awansowała na 12. miejsce. “Zieloni” mają na koncie 16 punktów, czyli tyle samo, co jedenasta Cracovia. W najbliższy piątek drużyna z Poznania zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk, natomiast “Pasy” zagrają w Szczecinie z Pogonią.

Fot. screen Canal+ Sport