Michał Probierz zrezygnował z pracy w Cracovii po meczu z Wartą

Michał Probierz po meczu ligowym z Wartą Poznań podał się do dymisji jako trener zespołu. Przyznał również, że żegna się z funkcją wiceprezesa klubu.

Jeden puchar w trzy i pół roku

Michał Probierz prowadził drużynę “Pasów” od czerwca 2017 roku. Przez ten czas jego podopieczni rozegrali 141 meczów, a największym sukcesem pod wodzą trenera był Puchar Polski. W ubiegłym roku “Pasy” sięgnęły po to trofeum po raz pierwszy w historii i wydawało się, że to umocni pozycję szkoleniowca drużyny na dłużej.

Poza tym, od początku 2019 roku Michał Probierz pełnił w klubie jeszcze jedną funkcję. Prezes Janusz Filipiak powierzył trenerowi funkcję wiceprezesa.

Nieoczekiwana dymisja

Przygoda trenera z Cracovią zakończyła się jednak nagle. “Pasy” w pierwszym ligowym meczu po zimowej przerwie przegrały z Wartą Poznań 0:1. Tym samym zespół znajduje się na 11. miejscu, tracąc do strefy pucharowej już 12 punktów.

Na pomeczowej konferencji prasowej Michał Probierz stanowczo podał się do dymisji. Trener przyznał, że decyzja dotyczy zarówno funkcji trenera, jak i wiceprezesa Cracovii.