Krystian Bielik zerwał więzadła krzyżowe. Czeka go długa przerwa

Krystian Bielik podczas minionego meczu Championship opuścił boisko na noszach. Niestety potwierdził się najgorszy scenariusz – piłkarz ponownie zerwał więzadła i czeka go długa przerwa.

Świetny powrót po kontuzji

Krystian Bielik od czasu powrotu po długotrwałej kontuzji jest ważną postacią zespołu Derby County. W zespole prowadzonym obecnie przez Wayne’a Rooneya piłkarz od początku grudnia niemal zawsze pojawiał się w wyjściowej jedenastce. Wyjątkiem był tylko mecz 1/32 finału Pucharu Anglii, gdy trener postanowił dać szansę rezerwowym. W ciągu dwóch ostatnich miesięcy reprezentant Polski dwa razy skierował piłkę do bramki.

Bielik opuścił boisko na noszach

W meczu z Bristol City Krystian Bielik ponownie znalazł się w pierwszej jedenastce. Piłkarz musiał jednak opuścić plac gry w 36. minucie, gdy został zniesiony na noszach. – Bielik leży, trzyma się za kolano i słyszymy jego okrzyki bólu z loży prasowej, która znajduje się po drugiej stronie stadionu – relacjonował brytyjski dziennikarz Ryan Conway.

Najgorszy scenariusz się potwierdził

Niestety, jak się okazało, reprezentanta Polski czeka kolejna wielomiesięczna przerwa. Piłkarz zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. To oznacza, że Krystian Bielik nie tylko nie zagra do końca sezonu Championship, ale także nie pojedzie na nadchodzące Mistrzostwa Europy.