Michał Karbownik i Jakub Moder zadebiutowali w Brighton!

10.02.2021

Michał Karbownik i Jakub Moder zadebiutowali w barwach Brighton w spotkaniu Pucharu Anglii. Czy piłkarze mogą mieć po nim powody do zadowolenia?

Pechowa porażka Brighton

Podopieczni Grahama Pottera mogą mówić o dużym pechu po starciu w ramach FA Cup przeciwko Leicester. Owszem, to “Lisy” miały optyczną przewagę i przeprowadziły więcej sytuacji bramkowej. Trzeba jednak dodać, że do 90. minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Dopiero gol Kelechiego Iheanacho w czwartej minucie doliczonego czasu sprawił, że trzecia w tej chwili drużyna Premier League zameldowała się w kolejnej rundzie.

Przebłyski polskich debiutantów

Z punktu widzenia polskiego kibica, mecz zapowiadała się ciekawie ze względu na debiutu obu reprezentantów. Chociaż doniesienia na temat szans gry Michała Karbownika i Jakuba Modera zmieniały się praktycznie co tydzień, w tarciu FA Cup obaj piłkarze otrzymali szanse gry. I trzeba przyznać, że poradzili sobie naprawdę nieźle!

Zdecydowanie więcej pochwał za to spotkanie otrzymał Jakub Moder. Były piłkarz Lecha Poznań szczególnie w drugiej połowie pokazywał, że zgłasza aspiracje do przyszłych występów w Premier League. Już w pierwszych minutach zanotował ciekawe dośrodkowanie, którego jednak nie wykorzystali jego koledzy. Poza tym piłkarz próbował tworzyć akcje, a jego podania niemal z reguły były celne. trzeba też dodać, że 21-latek szukał dla swoich kolegów wolnego pola, co mogło znaleźć przełożenie na sytuacje. Pierwsza połowa w jego wykonaniu była lepsza niż druga, lecz warto tutaj podkreślić, że reprezentant Polski grał w tym meczu trochę wyżej niż wcześniej w Lechu.

Z kolei Michał Karbownik zasłużył na pochwały w drugiej połowie. Gdy piłkarz zaaklimatyzował się na King Power Stadium, dobrze czuł się wychodząc do przodu. Zresztą jedna z jego akcji mogła zakończyć się bramką, aczkolwiek Andi Zeqiri strzelił obok słupka. Może i celność podań 19-latka nie była najlepsza i wyniosła zaledwie 70%, aczkolwiek dobrze sobie radził w pojedynkach z rywalami. Poza tym nie bał się dryblować. Może nie był to rewelacyjny występ, ale piłkarz może go uznać za dobry prognostyk.

 

Teraz debiut w Premier League?

W sobotnim spotkaniu Brighton zmierzy się na własnym stadionie z Aston Villą. Może Michał Karbownik i Jakub Moder jeszcze w tym tygodniu otrzymają szanse debiutu w Premier League. Patrząc na ich boiskową postawę przeciwko Leicester, można się spodziewać, że przynajmniej w końcówce meczu zobaczymy ich na placu gry.