Mohammad Awwad wraca do Izraela. Skrócone wypożyczenie do Lecha

Mohammad Awwad po niespełna półrocznym pobycie żegna się z Lechem Poznań. Piłkarz wróci do Maccabi Haifa, z którego wcześniej trafił na wypożyczenie do “Kolejorza”.

Niewiele szans gry od początku

23-letni reprezentant Izraela nie może być raczej przejawiać zadowolenia pobytem w Polsce. Mohammad Awwad w barwach Lecha Poznań wystąpił w 16 meczach, zdobywając dwa gole. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że tylko w trzech spotkaniach piłkarz zagrał od pierwszej minuty. Były to pojedynki z Wisłą Kraków (w lidze), Benficą (w Lidze Europy) oraz Zniczem Pruszków (w Pucharze Polski).

Chociaż Izraelczyk spędził niewiele minut na boisku, zazwyczaj jego gra spotykała się z dobrymi opiniami. Część kibiców domagała się nawet, żeby piłkarz częściej otrzymywał szanse od Dariusza Żurawia.

Powrót do Izraela

23-latek w Lechu Poznań już jednak nie zagra. Piłkarz wróci z wypożyczenia do macierzystego klubu, Maccabi Haifa już teraz, mimo iż pobyt miał trwać do końca sezonu. Izraelczyk ma się przydać zespołowi w walce o mistrzostwo kraju. Drużyna z Hajfy zajmuje bowiem w tej chwili pierwsze miejsce w lidze izraelskiej.

lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka