Mateusz Wdowiak zagra w Rakowie już w rundzie wiosennej

16.02.2021

Mateusz Wdowiak będzie mógł zadebiutować w Rakowie Częstochowa jeszcze w rundzie wiosennej. Piłkarz ostatecznie przeniósł się do nowego klubu na zasadzie transferu definitywnego.

Burzliwe pożegnanie z Cracovią

Mateusz Wdowiak jest wychowankiem Cracovii i był jej piłkarzem do tej pory. W jej barwach rozegrał 152 mecze, w których zdobył 13 goli i zaliczył 22 asysty. Wydaje się, że piłkarz na stałe utkwi w pamięci kibiców “Pasów” ze względu na finał Pucharu Polski. To właśnie gol 24-latka dał zespołowi z Krakowa zwycięstwo z Lechią i pierwsze takie trofeum w historii klubu.

We wrześniu Michał Probierz przesunął swojego podopiecznego do drużyny rezerw. Powodem jest fakt, iż z końcem roku wygasa kontrakt Wdowiaka z Cracovią i piłkarz wciąż jej nie przedłużył.

Rozmawiałem z nim kilka razy. Na razie wszyscy patrzymy na dobro klubu, dobro zawodnika, dobro trenera – tak opisał sytuację Michał Probierz podczas konferencji prasowej przed meczem z Rakowem.

Wdowiak zagra już w meczu z Zagłębiem?

W zimowym oknie transferowym Mateusz Wdowiak ustalił warunki kontraktu z Rakowem Częstochowa. Na jego mocy piłkarz mógł się przenieść do nowego zespołu po zakończeniu umowy z “Pasami”, czyli 1 lipca.

Ostatecznie 24-latek dołączył do zespołu Marka Papszuna wcześniej. Raków dogadał się z Cracovią w sprawie wcześniejszego transferu piłkarza. Wdowiak związał się z częstochowską drużyną trzyipółletnią umową. To oznacza, że piłkarz będzie mógł wystąpić w nowym zespole już w niedzielę, w meczu z Zagłębiem Lubin.

Fot. Raków Częstochowa