Jakub Kosecki rozwiązał kontrakt z klubem. Wróci do ekstraklasy?

Jakub Kosecki zakończył swoją przygodę z tureckim Adana Demirspor. Były piłkarz Legii i Śląska rozstał się z klubem po dwóch i pół roku.

Koniec przygody z Turcją

Jakub Kosecki występował w zespole tureckiej drugiej ligi od sierpnia 2018 roku. Początkowo był podstawowym piłkarzem zespołu, aczkolwiek ostatnio wypadł z pierwszego składu. W drużynie z Adany 30-latek zagrał w tym sezonie w zaledwie dziewięciu spotkaniach.

Mimo czterech asyst w tym sezonie, Adana Demirspor pożegnała się z pięciokrotnym reprezentantem Polski. Piłkarz rozstał się z klubem po rozwiązaniu umowy za porozumieniem stron. Współpraca dobiegła końca już 14 stycznia, aczkolwiek dopiero niej poinformowano.

Powrót do Polski?

W tej chwili Jakub Kosecki pozostaje bez klubu. Należy dodać, że w ostatnich miesiącach piłkarz kilkakrotnie wyraził chęć powrotu do PKO BP Ekstraklasie. Do tej pory w polskiej elicie 30-latek zagrał w 102 meczach, w których zdobył 19 goli i zaliczył 17 asyst. W barwach Legii Warszawa piłkarz zdobył trzy mistrzostwa Polski i tyle samo krajowych pucharów.