Mateusz Cetnarski został grającym trenerem w egzotycznej lidze

21.02.2021

Mateusz Cetnarski postawił na egzotyczny kierunek. Były reprezentant Polski będzie grającym trenerem w zespole Pili Pili DB Jambiani FC, występującym w zanzibarskiej drugiej lidze.

Doświadczony ligowiec

Mateusz Cetnarski to postać dobrze znana wszystkim fanom ekstraklasy. W polskiej elicie piłkarz wystąpił łącznie w 236 meczach, w których zdobył 35 goli i zaliczył 39 asyst. 32-latek występował między innymi w Cracovii, Śląsku i Bełchatowie.

Ostatnią rundę Mateusz Cetnarski spędził na zapleczu ekstraklasy, w Koronie Kielce, gdzie ponownie spotkał się z trenerem Maciejem Bartoszkiem. W pierwszej lidze 32-latek wystąpił w 11 meczach, kończąc przygodę z kielczanami bez goli i asyst.

Początek egzotycznej przygody

Dwukrotny reprezentant Polski w połowie stycznia pożegnał się z Koroną i od tamtej pory pozostawał bez klubu. Ostatecznie piłkarz jednak zdecydował się opuścić Polskę i postawił na egzotyczny kierunek – Zanzibar. Nowym zespołem 32-latka jest Pili Pili DB Jambiani FC, występujący w zanzibarskiej drugiej lidze. Piłkarz będzie łączył grę z funkcją trenera pierwszego zespołu.

Trzeba tutaj dodać, że za pozyskanie Cetnarskiego odpowiada Żelisław Żyżyński. Dziennikarz jakiś czas temu po 12 latach pożegnał się z Canal+ Sport, gdzie zajmował się głównie ekstraklasą. Aktualnie Żyżyński pełni rolę dyrektora sportowego klubu.

Fot. Facebook