Nazarij Rusyn piłkarzem Legii Warszawa

Nazarij Rusyn kolejnym zimowym transferem Legii Warszawa. Ukraiński napastnik trafił do stołecznej drużyny na zasadzie wypożyczenia.

Najlepsza runda w Zorii

Nazarij Rusyn od siedemnastego roku życia jest piłkarzem Dynama Kijów. Początkowo w stolicy Ukrainy przebywał w drużynach młodzieżowych, jednak z czasem przebił się do szerokiego składu pierwszego zespołu. W Dynamie piłkarz wystąpił w 41 meczach, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył trzy asysty. Najlepiej do tej pory 22-latek spisywał się jednak w Zorii, gdzie przebywał w rundzie jesiennej ubiegłego sezonu. W barwach drużyny z Ługańska Ukrainiec zagrał w 17 spotkaniach, w których zdobył siedem bramek i zanotował cztery asysty.

Jeden występ w tym sezonie

W tym sezonie Nazarij Rusyn praktycznie nie pojawiał się na boisku. Wpływ na to miały kontuzje, aczkolwiek Mircea Lucescu po prostu na niego nie stawiał. Tym samym jego licznik występów w aktualnych rozgrywkach zatrzymał się na jednym ligowym meczu. Piłkarz wszedł wówczas na 19 minut przed końcem pojedynku z Szachtarem, przegranego 0:3.

Brak możliwości wykupu?

Do końca rundy wiosennej Rusyn będzie przebywać w Legii Warszawa. Piłkarz trafił do zespołu mistrza Polski na zasadzie wypożyczenia. Legia liczyła na zapewnienie sobie możliwości wykupu zawodnika, aczkolwiek Dynamo nie przystało na taki układ. Powodem jest kontrakt piłkarza, który wygasa dopiero z końcem sezonu 2024/2025.

Fot. Mateusz Kostrzewa/Legia.com

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO