Oficjalnie: Ernest Muci piłkarzem Legii Warszawa

Ernest Muci został czwartym wzmocnieniem Legii Warszawa w zimowym oknie transferowym. Były piłkarz KF Tirana podpisał z klubem 4,5-letni kontrakt.

Albański młody talent

Ernest Muci jest wychowankiem KF Tirana, dla którego gra od trzech lat w pierwszej drużynie. W albańskim zespole piłkarz wystąpił w 60 meczach, w których zdobył 18 goli i zaliczył pięć asyst. Od początku sezonu 19-latek grał regularnie w pierwszym składzie. Przez ten czas zagrał w 27 spotkaniach, zdobywając siedem bramek i notując cztery asysty.

“Chcę jeszcze dojrzeć i cieszyć się grą”

Nowym zespołem Ernesta Muciego będzie Legia Warszawa, która w trakcie okna transferowego rozglądała się za nowym napastnikiem.

Legia to wielki klub i wielka szansa dla mnie. Muszę się tu dobrze pokazać i być najlepszą wersją siebie. Legia posiada doskonałą bazę treningową, obejrzałem też stadion, przyjrzałem się zawodnikom, którzy reprezentują wysoki poziom. Chcę jeszcze dojrzeć i cieszyć się grą. Staję przed nową szansą i choć to trudne wyzwanie, czuję, że jestem na nie gotowy – powiedział w rozmowie dla mediów klubowych Ernest Muci.

Piłkarz podpisał z “Wojskowymi” kontrakt do końca sezonu. Według medialnych doniesień, koszt transakcji wyniósł pół miliona euro.

Fot. Janusz Partyka/Legia.com