Krzysztof Piątek z urazem po meczu ligowym. Nie zagra z Augsburgiem

Krzysztof Piątek prawdopodobnie nie zmierzy się w sobotnim meczu z Robertem Gumnym i Rafałem Gikiewiczem. Piłkarz zmaga się z urazem i jego występ w starciu z Augsburgiem wydaje się niemożliwy.

Brak goli od meczu z Eintrachtem

Krzysztof Piątek od początku roku gra regularnie w berlińskim zespole, aczkolwiek mecze w pierwszym składzie przeplata z wejściami w drugiej połowie. Wydawało się, że piłkarz będzie grać częściej po zdobyciu bramki z Eintrachtem. Po czterech kolejnych spotkaniach w pierwszym składzie, w pojedynku z Wolfsburgiem rozpoczął mecz na ławce.

Uraz w końcówce meczu Bundesligi

Reprezentant Polski wszedł na boisko w przerwie, zmieniając Matheusa Cunhę. 25-latek nie będzie wspominać tego spotkania jednak najlepiej. Jego zespół przegrał 0:2, przedłużając serię meczów bez zwycięstwa do dziewięciu. Sam piłkarz za to nie wpłynął na losy spotkania i w doliczonym czasie gry doznał urazu stawu skokowego.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia z Wolfsburgiem, Krzysztof Piątek został sfaulowany przez Marina Pogracicia, który za faul otrzymał drugą żółtą i czerwoną kartkę. Od tamtej pory piłkarz nie brał udziału w treningach z drużyną, korzystając tylko z roweru stacjonarnego.

Przerwa nie będzie długa?

25-latek niemal na sto procent nie zagra w ligowym meczu z Augsburgiem. Wszystko jednak wskazuje na to, że uraz nie jest poważny i piłkarz powinien się wykurować przed marcowym zgrupowaniem reprezentacji Polski.

200PLN
GRAMGRUBO
GRAMGRUBO