Rafał Gikiewicz wyróżniony za dobre występy w Bundeslidze

Rafał Gikiewicz w ostatnim czasie zebrał wiele pozytywnych recenzji za mecze Bundesligi. Bramkarz Augsburga znalazł się w jedenastce lutego według portalu “WhoScored”.

Jeden z czołowych bramkarzy Bundesligi

Rafał Gikiewicz w tym roku będzie świętował 34. urodziny, aczkolwiek jego kariera piłkarska najbardziej się rozkręciła w ostatnich latach. Były bramkarz Śląska Wrocław z powodzeniem występuje w Bundeslidze – zarówno wcześniej w Union Berlin, jak i teraz w Augsburgu. Piłkarz w zespole z Bawarii nie opuścił w tym sezonie ani jednego spotkania.

Augsburg w tej chwili zajmuje trzynastą lokatę w Bundeslidze, gromadząc 26 punktów. Mimo przeciętnej pozycji zespół ma jednak kilka elementów, które zasługują na pochwały. Jednym z nim jest bez wątpienia właśnie polski bramkarz. Rafał Gikiewicz w tym sezonie wielokrotnie ratował swoich kolegów z opresji. Pięć razy zachował czyste konto, a według “SofaScore” jest drugim golkiperem w lidze pod względem liczby interwencji, notując ich 85 – o jedną mniej niż pierwszy w klasyfikacji Stefan Ortega z Arminii Bielefeld.

“WhoScored” wyróżnił bramkarza Augsburga

Chociaż Augsburg w lutym tylko raz zdobył komplet punktów, postawa Gikiewicza nie pozostała niezauważona. Dzięki wysokiej średniej ocen, polski bramkarz znalazł się w jedenastce lutego “WhoScored.com”. 34-latek zebrał bowiem średnią ocen 7.2 w minionym miesiącu.

W najbliższej kolejce zespół byłego golkipera Śląska zmierzy się w lidze z Herthą. W spotkaniu jednak nie zagra Krzysztof Piątek, który po ostatnim meczu zmaga się urazem.