Mistrzostwa Europy odbędą się w 12 krajach? UEFA nie rezygnuje

Mistrzostwa Europy mimo wcześniejszych doniesień nie odbędą się tylko w jednym kraju? UEFA wciąż zamierza starać się o to, żeby turniej odbył się zgodnie z planem w 12 państwach.

Wpływ obostrzeń

Pandemia koronawirusa w Europie ma duży wpływ na rozgrywki sportowe. Wiele państw ze względu na obostrzenia nie może się przemieszczać, co widać na przykładzie europejskich pucharów. Z powodu wytycznych między innymi mecz Manchesteru United z Realem Sociedad odbył się w Rzymie, natomiast spotkanie między Atletico Madryt i Chelsea rozegrano w Bukareszcie. Poza tym, duży wpływ na rozegranie turnieju może mieć fakt, iż kibice w większości państw wciąż mają zakaz wstępu na trybuny podczas wydarzeń sportowych.

Wielka Brytania gotowa na samodzielną organizację

Tegoroczne Mistrzostwa Europy miały się planowo odbyć w 12 krajach, aczkolwiek ze względu na sytuację, zaczęto rozważać inne opcje. W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia o tym, że turniej mógłby odbyć się w Wielkiej Brytanii. Zresztą sam premier Boris Johnson przyznał w rozmowie z “The Sun”, że Zjednoczone Królestwo jest gotowe na organizację turnieju.

UEFA nie zmieni zdania?

UEFA wydaje się jednak nieugięta. Europejska Unia Piłkarska zapewniła, że federacja na razie nie zamierza rezygnować z Mistrzostw Europy w 12 państwach. Na razie nie ma w tej sprawie jednak żadnej oficjalnej decyzji – ta zostanie podjęta prawdopodobnie dopiero w kwietniu.