Legia Warszawa powiększa przewagę w lidze. Już pięć punktów nad Pogonią!

Legia Warszawa w ligowym meczu pokonała Śląsk Wrocław 1:0. Dzięki temu podopieczni Czesława Michniewicza mają nad resztą stawki siedmiopunktową przewagę.

Zdecydowany faworyt

Przed pierwszym gwizdkiem zdecydowanymi faworytami wydawali się Legioniści. Podopieczni Czesława Michniewicza kontynuowali bowiem serię pięciu meczów bez porażki, z każdym z ostatnich spotkań umacniając się na fotelu lidera. Z kolei Śląsk wygrał tylko jeden z sześciu poprzednich pojedynków. Poza tym “Wojskowi” nie przegrali z wrocławskim zespołem już od 2017 roku.

Legia nie miała wcale łatwo

Chociaż drużyna Czesława Michniewicza była zdecydowanym faworytem, ten mecz nie okazał się dla niej łatwy. W pierwszej połowie Legioniści nie oddali bowiem ani jednego celnego strzału. Należy też tutaj dodać, że trener Legii trochę zaryzykował – w ataku postawił od pierwszej minuty na duet Rafa Lopes-Szymon Włodarczyk. Jednak obaj napastnicy nie odmienili losów spotkania. Podobnie zresztą, jak wprowadzony w drugiej połowie Tomas Pekhart.

Decydujący cios zadał w 64. minucie Paweł Wszołek. Akcja rozpoczęła się od Bartosza Kapustki, który podał na prawe skrzydło do kolegi z zespołu. Wszołek wbiegł z piłką w pole karne i pokonał Matusa Putnocky’ego. Jak się okazało – było to jedyne trafienie w tym spotkaniu.

Nie można jednak powiedzieć, że “Wojskowi” w tym meczu mieli zdecydowaną przewagę. Śląsk Wrocław miał bowiem kilka groźnych akcji – między innymi tuż przed bramką dla Legii, gdy centry Lubambo Musondy nie wykorzystał Bartłomiej Pawłowski. Podopieczni Vitezslava Lavicki oddali zresztą 11 strzałów, z czego cztery celne. Legioniści mieli ich tyle samo wszystkich strzałów, aczkolwiek tylko dwa w światło bramki. Koniec końców, to mistrzowie Polski wywalczyli trzy punkty.

Zespół Michniewicza zmierza po mistrzostwo?

Po tym spotkaniu Legia Warszawa umocniła się na fotelu lidera. Zespół ma na koncie 42 punkty, czyli o pięć więcej niż druga w tabeli Pogoń. Z kolei Śląsk Wrocław aktualnie znajduje się na siódmej pozycji, gromadząc 28 punktów. W następnej kolejce Legioniści zmierzą się na własnym stadionie z Wartą Poznań, natomiast wrocławianie będą na wyjeździe walczyć o punkty z Cracovią.

Śląsk Wrocław – Legia Warszawa 0:1