SportMarketing.pl opublikował ranking TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie. Wiele kobiet ze świata futbolu

Portal SportMarketing.pl opublikował ranking “TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie”. Miejsca na podium w zestawieniu zajęły Anna Lewandowska, Iga Świątek i Joanna Jędrzejczyk. Na liście nie zabrakło jednak kobiet związanych z piłkarskim światem.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet portal SportMarketing.pl stworzył ranking “TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie”. Chociaż to pierwsza edycja, zapowiedziano już, że plebiscyt będzie się odbywał co roku. W zestawieniu nie zabrakło aktywnych zawodniczek oraz działaczek sportowych. A także kobiet ze świata biznesu, które piastują wysokie stanowiska w przedsiębiorstwach wspierających sport.

Kobiety ze świata futbolu na wysokich miejscach

Pierwsze trzy miejsca rankingu zajęły Anna Lewandowska, Iga Świątek oraz Joanna Jędrzejczyk. W zestawieniu znalazły się jednak również kobiety ściśle związane z piłką nożną. Wśród nich są między innymi piłkarki – Ewa Pajor (19.) i Katarzyna Kiedrzynek (20.). Pojawiły się w rankingu także aktywne działaczki klubów piłkarskich – Martyna Pajączek (22.), Danuta Witkowska (21.), Katarzyna Ziobro (17.) i Agnieszka Syczewska (23.). Umieszczono w zestawieniu także m.in. Dyrektor Biura Sekretarza Generalnego oraz Działu Marketingu i Sponsoringu w PZPN Agnieszkę Prachniak (24.), prezes Canal+ Polska Edytę Sadowską (5.) oraz Aleksandrę Kalinowską (25.), która w banku PKO BP odpowiadała za projekt sponsorski Ekstraklasa.

PEŁNY RANKING NA STRONIE SPORTMARKETING.PL

– Przede wszystkim chciałbym pogratulować wszystkim paniom, które znalazły się w rankingu TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie. Od dłuższego czasu w rozmowach redakcyjnych dyskutowaliśmy, aby stworzyć taki plebiscyt, ponieważ mamy nieodparte wrażenie, że kobiety w branży sportowej są niedocenione. A to błąd, ponieważ nasze rodaczki wygrywają, zarządzają i promują nasz kraj na arenie międzynarodowej. Na koniec wszystkim paniom, nie tylko tym wyróżnionym, chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia  z okazji ich święta – komentuje Bartosz Burzyński, redaktor naczelny portalu Sport Marketing, pomysłodawca rankingu TOP 50 Najbardziej Wpływowych Kobiet w Polskim Sporcie.