Cristiano Ronaldo pozostanie w Juventusie? „Nie mogę się doczekać kolejnych wyzwań”

15.03.2021

Cristiano Ronaldo jednak pozostanie w Juventusie? Portugalczyk oświadczył na swoim profilu na Instagramie, że nie może się doczekać kolejnych wyzwań w barwach “Starej Damy”.

Odejście Ronaldo nieuniknione?

Cristiano Ronaldo mimo 36 lat na karku, wciąż należy do ścisłej światowej piłkarskiej czołówki. Portugalczyk potwierdził swoją formę i umiejętności w niedzielnym starciu Serie A przeciwko Cagliari. Juventus wygrał ten mecz 3:1, a mistrz Europy z 2016 roku zdobył hat-tricka w pierwszej połowie. Dzięki temu piłkarz umocnił się na szczycie klasyfikacji strzelców włoskiej ligi.

Od pewnego czasu mówi się jednak, że już wkrótce Portugalczyk może opuścić turyńską drużynę. Nie jest tajemnicą, że Cristiano Ronaldo zarabia około 31 milionów euro netto, przez co wyraźnie obciąża budżet klubu. Jak poinformowało “Corriere dello Sport”, Juventus już nawet wycenił piłkarza, a kwota jest dość niska – wynosi 29 milionów euro.

„Ta historia jest daleka do zakończenia”

Sam Portugalczyk jednak na razie nie przejawia swojego zainteresowania odejściem. 36-latek opublikował na profilu na Instagramie post, w którym poinformował o pobiciu wyniku Pele. Co zwróciło uwagę, piłkarz zapewnił o chęci osiągania sukcesów z zespołem z Turynu.

Teraz nie mogę się doczekać kolejnych gier i wyzwań! Kolejnych rekordów i trofeów! Uwierzcie mi, ta historia jest jeszcze daleka od zakończenia. Przyszłość jest jutro, a Juventus i Portugalia wciąż mają wiele do wygrania! – zapewnił Portugalczyk w swoim poście na Instagramie.

Czy to oznacza, że Cristiano Ronaldo będzie chciał wypełnić kontrakt ze “Starą Damą”? Jego umowa wygasa z końcem sezonu 2021/2022. Wydaje się jednak, że sytuacja gwiazdora zostanie wyjaśniona w ciągu najbliższych miesięcy.