Zlatan Ibrahimović znów zagra w reprezentacji Szwecji!

Zlatan Ibrahimović, zgodnie z zapowiedziami, wróci do reprezentacji Szwecji. Piłkarz Milanu otrzymał powołanie na najbliższe spotkania eliminacji Mistrzostw Świata.

Rekord nie do pobicia?

Zlatan Ibrahimović jest rekordzistą reprezentacji Szwecji pod względem liczby zdobytych goli. W latach 2001-2016 zdobył w narodowych barwach 62 gole, wyraźnie pobijając wynik wcześniejszego rekordzisty, Svena Rydella. Ibra na wyśrubowanie rekordu potrzebował 116 meczów, występując w tym czasie w sześciu wielkich turniejach. Szwed wystąpił na Mistrzostwach Świata 2002 i 2006 oraz na Euro w 2004, 2008, 2012 i 2016 roku.

Ostatni z turniejów zakończył się klęską skandynawskiej reprezentacji. Szwecja wówczas zdobyła tylko jeden punkt w fazie grupowej, remisując z Irlandią. To właśnie po tamtym turnieju Zlatan Ibrahimović podjął decyzję o zakończeniu reprezentacyjnej kariery.

Wielki powrót

Chociaż szwedzki gwiazdor w tym roku będzie świętował 40. urodziny, wciąż znajduje się w wysokiej formie. W Serie A piłkarz zdobył 14 goli w 14 meczach w tym sezonie. To sprawia, że może się wydawać iż Ibra mimo wieku, ma przed sobą jeszcze sporo wyzwań, zanim zakończy piłkarską karierę.

Już od prawie dwóch lat mówiło się o tym, że Zlatan Ibrahimović chciałby wrócić do reprezentacji Szwecji. W ubiegłym roku pojawiły się pogłoski o tym, że niebawem szwedzki gwiazdor wróci do kadry. Potwierdził je zresztą sam zainteresowany, który przyznał, że chciałby zagrać jeszcze na szwedzkim stadionie narodowym w barwach Szwecji.

Koniec końców, wielki powrót stał się faktem. Zlatan Ibrahimović otrzymał powołanie do szwedzkiej kadry na mecze eliminacji Mistrzostw Świata. Piłkarz będzie mógł zagrać w spotkaniach z Gruzją, Kosowem i Estonią. Powrót Ibry może oznaczać, że piłkarz Milanu będzie mógł wystąpić na tegorocznym Euro, na którym Szwecja zmierzy się między innymi z Polską.