Robert Lewandowski nie zagra z Anglią? Bayern czeka na decyzję

Robert Lewandowski nie zagra w meczu z Anglią? Kapitan reprezentacji może nie otrzymać zgody na występ w tym spotkaniu ze względu na niemieckie obostrzenia.

Lewy nie zagra z Anglią?

W poniedziałek Paulo Sousa ogłosił listę powołań do reprezentacji Polski na mecze eliminacji MŚ z Węgrami, Andorą i Anglią. Zgrupowanie rozpocznie się 22 marca, natomiast ostatni mecz – przeciwko Anglikom, odbędzie się 31 marca. Jak się jednak okazuje, w starciu z “Lwami Albionu”, polska kadra może grać w poważnym osłabieniu.

W tej chwili bardzo możliwe, że w trzecim meczu marcowego zgrupowania reprezentacja Polski będzie musiała sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego. Wszystko ze względu na przepisy, które obowiązują w niemieckiej Bawarii. Wielka Brytania jest bowiem na liście najwyższego ryzyka, dlatego stosuje się w Bawarii 14-dniową kwarantannę.

Występ Lewego w Anglii stoi pod znakiem zapytania. Jak poinformował “Bild”, gdyby piłkarz zagrał w meczu reprezentacji, nie mógłby potem wystąpić w ligowych starciach przeciwko Unionowi Berlin i RB Lipsk. Robert Lewandowski jest zresztą w takiej samej sytuacji, jak inni piłkarze Bayernu – David Alaba i Alphonso Davies. Pierwszy z reprezentacją Austrii ma się zmierzyć na wyjeździe ze Szkocją, natomiast drugi z kanadyjską kadrą miał zagrać w spotkaniu wyjazdowym z Kajmanami, które są brytyjskim terytorium zależnym. Ze względu na obostrzenia Bayern może zakazać udziału piłkarzy w meczach międzypaństwowych.

Bayern zapowiada szukanie nowego rozwiązania, jeśli to będzie konieczne

Władze PZPN-u na razie jeszcze nie mają pewności, czy Robert Lewandowski zagra w spotkaniu z Anglią.

Im mniej będziemy o tym mówić, tym lepiej dla sprawy. Tym bardziej że wciąż dzieje się bardzo dużo. Jesteśmy jednak w stałym kontakcie z Bayernem, któremu przekazujemy m.in. szczegóły dotyczące testów, jakie Lewandowski będzie odbywał – powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki, który w poniedziałek był gościem magazynu piłkarskiego “4-4-2” w TVP Sport.

Z kolei Bayern zapewnia, że będzie szukać rozwiązania, aby Robert Lewandowski i pozostali piłkarze mogli pogodzić mecze reprezentacji Polski ze spotkaniami Bundesligi.

Czekamy na decyzje polityczne i dopiero wówczas będziemy mogli szukać innego rozwiązania – poinformował w komunikacie rzecznik prasowy Bayernu (via Przegląd Sportowy).

W tej chwili pozostaje czekać na decyzję wszystkich stron. Jeśli jednak Robert Lewandowski nie otrzyma zgody na występ przeciwko Anglii, jego nieobecność w kadrze może być zauważalna. Trzeba pamiętać, że nie wiadomo jeszcze, czy w spotkaniu będzie mógł zagrać inny napastnik występujący w Bundeslidze, Krzysztof Piątek.