Oficjalnie: Konrad Wrzesiński piłkarzem Jagiellonii Białystok

Konrad Wrzesiński znowu zagra w ekstraklasie. Piłkarz podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok do końca sezonu 2022/2023.

Dwa lata w Kazachstanie

Ten transfer był zaskoczeniem – na początku 2019 roku Konrad Wrzesiński opuścił Zagłębie Sosnowiec, zasilając Kajrat Ałmaty. Kazachski klub zapłacił wówczas sosnowiczanom 160 tysięcy euro. Trzeba przyznać, że piłkarz miał bardzo dobry początek w nowym zespole. Były zawodnik Polonii Warszawa zanotował w swoim pierwszym sezonie w Kazachstanie trzy gole i dziewięć asyst.

Łącznie 27-latek wystąpił w barwach Kajrata w 43 spotkaniach, w których zdobył sześć goli i zaliczył 11 asyst. W poprzednich rozgrywkach wraz z zespołem sięgnął po mistrzostwo kraju, ale już nie odgrywał znaczącej roli. Na początku roku piłkarz pożegnał się z kazachskim zespołem.

Powrót do Polski

Ostatecznie – po ponad dwóch miesiącach bez klubu – Konrad Wrzesiński wrócił do ekstraklasy. Jego nowym miejscem pracy będzie Jagiellonia Białystok, z którą podpisał kontrakt do końca sezonu 2022/2023.

Naszemu nowemu piłkarzowi życzymy wiele niezapomnianych występów w żółto-czerwonych barwach – napisał klub w komunikacie po transferze Wrzesińskiego.

Fot. Jagiellonia Białystok