Oficjalnie: Bogdan Zając zwolniony z Jagiellonii Białystok

Bogdan Zając już nie będzie trenerem pierwszego zespołu Jagiellonii Białystok. Szkoleniowca zastąpi na stanowisku tymczasowo Rafał Grzyb.

Rozczarowująca postawa Jagiellonii

Bogdan Zając pełnił funkcję trenera Jagiellonii Białystok od początku obecnego sezonu, zastępując na stanowisku Iwajło Petewa. Jego podopieczni mieli w trakcie sezonu kilka lepszych momentów, aczkolwiek generalnie spisywali się poniżej oczekiwań. Aktualnie Jaga zajmuje dopiero 12. miejsce w PKO BP Ekstraklasie, gromadząc 25 punktów.

Należy wspomnieć, że szczególnie słabo białostoczanie pod wodzą Zająca spisywali się w 2021 roku. Jagiellonia wygrała pod koniec stycznia z Lechią, ale od tamtej pory nie wygrała ani razu, zdobywając tylko dwa punkty. Uwagę zwrócić może seria ostatnich trzech porażek, w których Jaga nie strzeliła ani jednego gola. Słabsze wyniki wywołały oburzenie kibiców. Podczas wtorkowego treningu na obiekty zespołu przyszli kibice, domagając się zwolnienia Bogdana Zająca.

Pożegnanie z trenerem

Koniec końców, klub zdecydował się na rozstanie z dotychczasowym szkoleniowcem. Tym samym Bogdan Zając żegna się z Jagiellonią po 22 meczach. Jego tymczasowym następcą będzie Rafał Grzyb, który prowadził zespół ostatni raz w takiej samej roli pod koniec 2019 roku po zwolnieniu Ireneusza Mamrota.

Fot. YouTube