Piast Gliwice – Cracovia. Typy, kursy (19.03.2021)

Piast Gliwice w piątkowym spotkaniu zmierzy się z Cracovią. Czy “Pasy” powalczą o pierwszy komplet punktów w 2021 roku?

Piast Gliwice – Cracovia zapowiedź

Podopieczni Waldemara Fornalika w 2021 roku spisują się zdecydowanie lepiej niż w rundzie jesiennej. Gliwiczanie od tamtej pory przegrali tylko jeden mecz i powoli przesuwają się w górę tabeli. Zespół aktualnie znajduje się na dziewiątym miejscu, gromadząc 28 punktów. W poprzedniej kolejce zanotował wyjazdowy remis z Lechem Poznań.

Tymczasem powodów do zadowolenia wciąż nie mogą mieć piłkarze z Krakowa. “Pasy” obecnie zajmują dopiero 14. lokatę, z 20 punktami na koncie – o dwa więcej niż ostatnie Podbeskidzie. Trzeba dodać, że podopieczni Michała Probierza w tym roku jeszcze nie wygrali meczu ligowego, aczkolwiek odnieśli dwa zwycięstwa w Pucharze Polski.

Pierwsze starcie zespołów w tym sezonie zakończyło się triumfem “Pasów” 1:0. Wówczas to jednak gliwiczanie przeżywali kryzys. Czy w obliczu kryzysu Cracovii role się odwrócą?

Piast Gliwice – Cracovia kursy

Zdaniem bukmacherów, faworytem w tym starciu jest drużyna gospodarzy. Kurs na zwycięstwo gliwiczan wynosi 2.20, natomiast ich rywali 3.60. Z kolei szanse na remis oceniono na kurs 3.15.

Piast Gliwice – Cracovia typy

Gospodarze są ostatnio wyraźnie lepsi i ich przewaga powinna być widoczna także w tym meczu. To może oznaczać trafienie Jakuba Świerczoka, który jest główną postacią zespołu. Bardzo możliwe również, że z dobrej strony po raz kolejny pokaże się Frantisek Plach, który znowu zachowa czyste konto.

Piast – Cracovia | Typ: Jakub Świerczok strzeli @2.25 STS

Piast – Cracovia | Typ: Piast zachowa czyste konto @2.30 STS