Gareth Southgate ogłosił skład angielskiej kadry na mecze eliminacji MŚ

Gareth Southgate ogłosił skład na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Anglii. W kadrze “Lwów Albionu” nie zabrakło Harry’ego Kane’a, Marcusa Rashforda i Raheema Sterlinga.

31 marca Anglia zagra z Polską

25 marca reprezentacja Anglii rozpocznie eliminacje do przyszłorocznych mistrzostw świata od meczu z San Marino. Trzy dni później zespół zmierzy się z Albanią, natomiast na koniec zgrupowania podejmie na Wembley Polskę. Większość trenerów, w tym Paulo Sousa, już ogłosiła kadry na spotkania eliminacyjne. Gareth Southgate czekał jednak z konferencją do czwartku.

Gareth Southgate zaskoczył powołaniami?

Selekcjoner reprezentacji Anglii postawił na większość sprawdzonych nazwisk. Wśród powołanych znalazło się również dwóch debiutantów – Sam Johnstone z West Bromwich Albion oraz Ollie Watkins z Aston Villi. Poza tym do kadry wrócili Luke Shaw (Manchester United), Jesse Lingard (West Ham) i John Stones (Manchester City).

Powołanie wzbudziły wiele dyskusji wśród angielskich dziennikarzy i kibiców. Jedną z krytykowanych decyzji jest choćby wybór Erica Diera, a także jego brak dla Trenta Alexandra-Arnolda. Zawiedli się także ci, którzy oczekiwali powołań dla Ezriego Konsy z Aston Villi Patricka Bamforda z Leeds czy Harveya Barnesa z Leicester. Z kolei z powodu kontuzji nie mógł się znaleźć w kadrze Jadon Sancho.