Liga Mistrzów. Poznaliśmy ćwierćfinałowe pary!

19.03.2021

Już wiemy, jakie pojedynki czekają nas w 1/4 finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Aktualnego mistrza Europy – Bayern Monachium czeka powtórka z ostatniego finału, natomiast Real Madryt zmierzy się z Liverpoolem.

Ćwierćfinał bez Ronaldo i Messiego

W 1/8 finału obecnej edycji Ligi Mistrzów nie obyło się bez zaskoczeń. Na tej fazie przygodę z rozgrywkami zakończyła choćby Juventus, która uległ w dwumeczu FC Porto. W następnej rundzie nie zobaczymy również Barcelony, która uległa Paris Saint-Germain. Tym samym po raz pierwszy od szesnastu lat nie zobaczymy w ćwierćfinale rozgrywek zarówno Lionela Messiego, jak i Cristiano Ronaldo.

Powtórka ostatniego finału

Poprzednia faza rozgrywek przeszła już jednak do historii. Czas na kolejne emocje związane z najważniejszymi klubowymi rozgrywkami w Europie. Trzeba przyznać, że w kolejnej fazie Champions League również nie powinno piłkarskim kibicom zabraknąć wrażeń.

Obrońcy tytułu, czyli Bayern Monachium czeka powtórka z finału Ligi Mistrzów z ubiegłego roku – starcie z Paris Saint-Germain. Ciekawie zapowiada się także pojedynek Realu Madryt z Liverpoolem.

Pary 1/4 finału Ligi Mistrzów:

  • Manchester City – Borussia Dortmund
  • FC Porto – Chelsea
  • Bayern Monachium – Paris Saint-Germain
  • Real Madryt – Liverpool

Pary półfinałowe

  • Bayern Monachium/Paris Saint-Germain – Manchester City/Borussia Dortmund
  • FC Porto /Chelsea – Real Madryt /Liverpool

Mecze ćwierćfinałowe odbędą się 6-7 oraz 13-14 kwietnia.