Oficjalnie: Vitezslav Lavicka odchodzi ze Śląska Wrocław

Vitezslav Lavicka już nie poprowadzi Śląska Wrocław. Według medialnych doniesień, kandydatami do jego zastąpienia są Jacek Magiera i Maciej Skorża.

Trener wyciagnął zespół z dolnej części tabeli

Vitezslav Lavicka prowadził drużynę Śląska Wrocław od początku 2019 roku. Można powiedzieć, że drużyna może mu zawdzięczać wyjście z dolnej połowy tabeli. Na początku przygody Czecha z klubem, Śląsk zrobił bowiem duże postępy. Dowodem na wpływ trenera miała seria 14 meczów bez porażki zespołu, która trwała od końca kwietnia do połowy września 2019 roku.

W ubiegłym sezonie podopieczni Lavicki przez długi czas walczyli o grę w europejskich pucharach, jednak zakończyli sezon na szóstym miejscu. Z tego powodu ambicje klubu wzrosły i wzmocniono zespół z myślą o jeszcze lepszym ligowym wyniku i awansie do kontynentalnych rozgrywek.

Koniec przygody Lavicki ze Śląskiem

Początek obecnego sezonu był dla wrocławian dość udany. W 2021 roku zespół wygrał jednak tylko jeden z ośmiu ligowych spotkań. To sprawiło, że coraz częściej mówiło się o możliwym zwolnieniu czeskiego trenera. Koniec końców, Vitezslav Lavicka zakończył pracę z pierwszym zespołem Śląska po meczu z Wisłą Płock, który zakończył się bezbramkowym remisem.

Jesteśmy wdzięczni Vitezslavowi Lavicce za zakończoną sukcesem misję ratowania Ekstraklasy dla Śląska oraz kolejny sezon pełen emocji. Jednak w naszej ocenie od kilku miesięcy drużyna nie rozwijała się w kierunku, na jakim nam zależy i na jaki umawialiśmy się z trenerem. Długo wspólnie pracowaliśmy nad poprawą sytuacji, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. Stąd trudna decyzja o wcześniejszym zakończeniu współpracy z pierwszym trenerem i całym sztabem szkoleniowym – powiedział prezes Śląska Piotr Waśniewski w oficjalnym komunikacie.

Magiera czy Skorża?

Kto zastąpi Lavickę? Według medialnych doniesień faworytów do objęcia stanowiska trenera wrocławian jest dwóch. Pierwszym jest Jacek Magiera, który niedawno przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski U-19. Innym kandydatem jest Maciej Skorża, który chciałby wrócić do piłki klubowej po pracy z olimpijską kadrą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jaką decyzję podejmą władze klubu? O tym dowiemy się w ciągu najbliższych dni.