Kylian Mbappe pobił kolejny rekord ligi francuskiej!

22.03.2021

Kylian Mbappe podczas ligowego meczu z Olympique Lyon pobił kolejny rekord. Francuz stał się najmłodszym piłkarzem, który przekroczył barierę 100 goli w Ligue 1.

PSG liderem Ligue 1

Paris Saint-Germain po wielu perturbacjach w trakcie sezonu, wróciło na fotel lidera. Podopieczni Mauricio Pochettino w niedzielnym spotkaniu Ligue 1 pokonali na wyjeździe Olympique Lyon 4:2. Głównym bohaterem paryżan okazał się Kylian Mbappe, który najpierw otworzył wynik spotkania w 15. minucie, natomiast po przerwie Francuz dołożył kolejne trafienie. Dzięki temu zwycięstwu PSG wskoczyło na fotel lidera, zrównując się z punktami z dotychczasowym pierwszym miejscem, czyli Lille.

Mbappe z rekordem

Niedzielne spotkanie okazało się dla Kyliana Mbappe symboliczne. Drugi gol w starciu z Lyonem był bowiem dla Francuza setnym w Ligue 1. 22-latek potrzebował do tego 142 spotkań w barwach Monaco i Paris Saint-Germain.

Tym samym Kylian Mbappe stał się najmłodszym piłkarzem, który przekroczył barierę stu goli we francuskiej elicie. Dotychczasowym rekordzistą pod tym względem był Alexandre Lacazette, który dokonał tej sztuki w wieku niespełna 26 lat – w ostatnim meczu przed transferem do Arsenalu.

W tym sezonie 22-latek ma już na koncie dwadzieścia goli w obecnym sezonie Ligue 1. Wiele wskazuje, że to właśnie Francuz zdobędzie koronę króla strzelców w obecnych rozgrywkach.