Robert Lewandowski otrzymał order od prezydenta

22.03.2021

Robert Lewandowski w poniedziałek odebrał państwowe odznaczenie od Andrzeja Dudy. Piłkarz otrzymał Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

„Nigdy nie wstydziłem się tego, skąd pochodzę”

W minionym roku Robert Lewandowski osiągnął wszystko, co było możliwe w klubowej piłce. Przed marcowym zgrupowaniem reprezentacji Polski piłkarz odebrał kolejne odznaczenie, tym razem państwowe. Prezydent Andrzej Duda przyznał zawodnikowi Bayernu Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że sport, piłka nożna, nie jest łatwą dyscypliną. Oczekiwania są duże i trzeba temu sprostać. Ja się tego nie boję. Zawsze lubiłem mierzyć wysoko. Czasem zdarzają się błędy, wpadki, ale po to jesteśmy ludźmi, żeby wyciągać z tego wnioski – przyznał kapitan reprezentacji Polski.

Podczas uroczystości przyznania orderu, Robert Lewandowski wyraził przywiązanie do barw narodowych. Piłkarz przyznał, że pragnie reprezentować swój kraj bez względu na to, czy gra w reprezentacji, czy w klubie.

Chcę dumnie reprezentować kraj niezależnie od tego, czy gram w klubie czy w reprezentacji Polski. Zawsze z tyłu głowy będzie to, skąd się pochodzi. Nigdy nie wstydziłem się tego, skąd pochodzę – dodał Robert Lewandowski.

Prezydent podziękował Annie Lewandowskiej

Prezydent w trakcie uroczystości nie zapomniał o podziękowaniach dla żony piłkarza.

– Proszę przekazać też moje podziękowania małżonce za to, że działacie państwo tak, że dostrzegacie innych ludzi. Rozwijacie pięknie swoją rodzinę, opiekujecie się dziećmi, ale pamiętacie też o innych dzieciach – podkreślił Andrzej Duda.

Fot. profil Andrzeja Dudy na Facebooku