Oficjalnie: Jagiellonia rozwiązała umowę z Kamilem Wojtkowskim

Jagiellonia Białystok rozwiazała kontrakt z Kamilem Wojtkowskim. Powodem jest niedzielny incydent z udziałem piłkarza.

Problemy prawne Wojtkowskiego

Kamil Wojtkowski od poniedziałku jest na ustach wszystkich mediów sportowych w całej Polsce. Nie chodzi tutaj jednak o jego boiskowe osiągnięcia, a o incydent samochodowy. Piłkarz Jagiellonii miał uciekać przed policją i doprowadził do stłuczki, porzucił rozbity samochód i uciekł z miejsca zdarzenia. To jednak nie koniec problemów 23-letniego pomocnika.

Jak poinformowało Radio Białystok, Kamil Wojtkowski przeszedł badania narkotestem. Z informacji wynika również, że ich rezultat był pozytywny. Za całe zdarzenie piłkarzowi może grozić od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności.

Szybka reakcja Jagiellonii

Na wydarzenia z udziałem piłkarza natychmiast zareagował zarząd Jagiellonii. Początkowo 23-latek miał rozmawiać z prezesem klubu Cezarym Kuleszą w środę. Koniec końców, Jaga zdecydowała się rozwiązać z zawodnikiem kontrakt dzień wcześniej.

Umowa z 23-letnim pomocnikiem została rozwiązana z uwagi na wydarzenia z udziałem zawodnika, do których doszło zeszłej niedzieli – poinformował klub w mediach społecznościowych.

Kamil Wojtkowski występował w Jagiellonii od listopada ubiegłego roku. Od tamtej pory piłkarz wystąpił w siedmiu meczach, ani razu nie grając od pierwszej minuty.

Fot. Jagiellonia Białystok